Skip to main content


 

Genius


Widzieliście kiedyś ? Zawsze podobały mi się ich komentarze → wers za wersem. Dotychczas podstawową zasadą był brak jQuery→ obciąża stronę i źle wygląda w Google Insight. O wykorzystywaniu go przez wszystkich aż do znudzenia już nie wspomnę. Ale może już nadszedł czas, by zdradzić ideały ?

Przy okazji obrazek wstępny ulegnie zmianie na abstrakcję bądź formy geometryczne w kształcie zwierząt itp. Obecny jest dobry na logo i nic więcej. A takie zdjęcie ma pozwolić się odciąć od świata, by wejść w świat fantazji, ma być symbolem wyobraźni i nieskończoności. Nie będę tłumaczyć, to trzeba poczuć … i być może się uda.


 

[chmura] Powrót do korzeni


Wraz z Nextcloudem 14 usunięto wsparcie dla czytnika plików i biblioteki sieciowej. Z tego powodu wracamy do Ownclouda. Jeśli nie liczyć innego logo → nie ma żadnej różnicy.

Przy okazji jest już plan przyśpieszenia wczytywania wszystkich witryn. Ale to trochę później.


 

Kilka drobnych zmian na wlogu


Oto nowy domyślny obrazek wyróżniający. Prezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie literatury → laptopa, w sąsiedztwie tradycyjnego notesu.

Można już oznaczać wpis jako z ograniczonym dostępem (taka kłódka z Age Gate this content )

Zamiast koloru mamy prawdziwe, "drewniane tło"

Dalsze testy nad lepszymi wynikami w Google (wyszukiwarka, najnowsze artykuły i takie tam)

----------------------
Kilka dni później …

I kolejne zmiany, również na tyle mało znaczące że nie tworzę nowego postu.

Od teraz pasek boczny będzie schowany dopóki nie naciśniemy widocznego przycisku (podobnie jak menu w wersji mobilnej), niestety paska bocznego na smartfonie nie zobaczymy.

Ud... Pokaż więcej


 

Poprawka do poczty


Przez drobne niedopatrzenie można było poznać adresy e-mail osób korzystających z aplikacji (na chwilę obecną tylko mój, niestety nie udało się odczytać haseł). Problem jest już naprawiony.


 

Lekkie piórka, żółwiki i prawdopodobny koniec problemów


W skrócie : Koniec problemów z serwerem, mamy nową domenę (adres, chwilowo nic nie robi), jest plan przejścia na plan płatny i opłacania go z kryptowalut.

Wersja dłuższa : Przez ostatnich kilka dni nie można było się połączyć z serwerem. Problem dotyczył wszystkich stron pod ct8.pl (z wyłączeniem mydevila czyli wersji płatnej), na szczęście nastał chwilowy spokój i - miejmy nadzieję - problem został zażegnany. Jak nie to mam już kopię całej strony oraz nową domenę (adres www), dzięki którym mogę przenieść całą federację (społeczność, forum, wloga, openid, pocztę i chmurę) na nowy serwer w zaledwie pół godziny.

Będąc w temacie nowej domeny → zmieniamy nazwę z Nowinek Młodego Pisarza i adresu onliniak.ct8.pl na Lekkie Pióro i adres lekkiepior.ga i nie, nie będzie powtórki z pisz... Pokaż więcej